Jeżeli chcesz, aby twoja strona internetowa nie tylko dobrze wyglądała, była zoptymalizowana dla urządzeń mobilnych i przystosowana do wyszukiwarki Google, warto wybrać dobry system CMS, czyli zarządzania treścią, umożliwiający ci edycję strony z poziomu przeglądarki internetowej. Najpopularniejszym systemem stron internetowych, umożliwiającym budowę nie tylko prostych blogów, ale także złożonych portali z dynamiczną zawartością jest WordPress. Oto dlaczego warto zdecydować się na ten CMS dla własnej strony internetowej.

Nieskomplikowana edycja

Nie musisz znać HTML, CSS czy JavaScript żeby dodawać nowe artykuły czy zdjęcia w twojej stronie WordPress. W istocie nie musisz znać żadnego języka opisu stron – wystarczy że potrafisz edytować teksty w Wordzie. WordPress posiada ekstremalnie prosty edytor graficzny WYSIWYG, dostępny w panelu administracyjnym w przeglądarce. Nie musisz instalować żadnych dodatkowych programów: po prostu zaloguj się za pomocą hasła i edytuj stronę jak tylko zechcesz. Obrazy wkleisz za pomocą edytora multimediów, a linki w menu dodasz kilkoma kliknięciami, Poradzi sobie z tym nawet największy laik!

Znakomity wygląd

Strony w WP wyglądają świetnie dzięki dużym możliwościom edycji grafiki i tysiącom istniejących motywów, na bazie których zbudujesz swoją stronę internetową. Wystarczy dobrać odpowiedni szablon, zmodyfikować go według potrzeb i już otrzymacie w pełni funkcjonalną witrynę. Strona która dobrze wygląda, będzie podobała się twoim klientom i sprawi, że chętniej tobie zaufają. Nowoczesne witryny są ponadto dostosowane do różnych ekranów i dzięki funkcjom Responsive dobrze wyglądają niezależnie od tego, gdzie je otworzysz: w telefonie, tablecie czy na komputerze.

Dostosowany do pozycjonowania

Jeśli prowadzisz biznes w sieci, pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych to prosta droga do zdobycia nowych klientów, jak również kontrolowania swojego wizerunku w internecie. Dobry system zarządzania treścią posiada duże możliwości konfiguracji SEO, dzięki czemu  będzie z większą łatwością osiągał najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. Zdobycie pierwszej dziesiątki Google z WordPressem wcale nie musi być trudne, szczególnie jeśli dodacie takie popularne pluginy jak All in One SEO Pack, albo Yoast. Ich konfiguracja zajmie wam dosłownie kwadrans, a rezultaty będą szybko widoczne. Klienci w Internecie znajdą cię sami!

Sklepy internetowe

Co więcej, WordPress posiada także dodatkową nakładkę – plugin, znaną jako Woocommerce, która przetransformuje twoją witrynę WP w pełni funkcjonalny sklep internetowy. Podobnie jak zwykłe motywy, szablony Woocommerce umożliwią ci stworzenie od podstaw pełnego sklepu w sieci, ze wszystkimi funkcjonalnościami jakie możesz sobie tylko wyobrazić: kategorie, wyszukiwanie produktów, obsługa polskich operatorów płatnosci czy integracja z hurtowniami.

Co więcej, bardzo łatwo jest taki sklep rozbudować i niezależnie od tego, czy masz mały sklep z kilkoma produktami, czy też wielki supermarket internetowy z tysiącem pozycji, Woocommerce znakomicie skaluje się dla każdej wielkości. A to wszystko oczywiście dostępne za darmo, ponieważ WordPress jest systemem OpenSource, udostępnionym dla każdego.

Czy warto?

WordPress to najlepszy wybór dla małych i średnich firm i według rankingu Alexa w tym systemie działa 70% witryn z pierwszej 500 najpopularniejszych stron na świecie. Oferujemy tworzenie stron internetowych w systemie WordPress i ich aktualizację oraz usługi takie jak usuwanie wirusów z WordPressa, więc jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami!